2011. október 31., hétfő

Itt van az Ősz, itt van újra....

Ősszel rengeteg szép falevelet találunk. Apró kis ötlettel nagyon szép őszi dekorációt tudunk belőle készíteni.

1. Összegyűjtünk szép faleveleket.

2. Egy papírlapra ötletesen elhelyezzük, majd felragasztjuk a leveleket.

3. Amikor megszáradt a ragasztó, egy egyszerű háztartási hajlakkal (legalábbis nekem ez volt akkor a leghasználhatóbb ötletem :)) lefújjuk, hogy a levél ne száradjon, és repedezzen ki.

4. Belehelyezzük a képkeretbe, és készen is vagyunk.

Eredmény:


Saját készítésű karácsonyi asztali dísz

Karácsonyra saját kezűleg:

Hozzávalók:
 A már jól bevált svéd nagyáruházból beszerezzük a következőket:
- zöld poháralátét
- olyan gyertyatartók, amit ha megfordítunk, mécsest tudunk beletenni
- szalag (a két szélén drótszállas a legjobb)
- számunkra megfelelő színű asztali gyertya és ugyanolyan színű mécses
- kétoldalú ragasztó vagy pillanatragasztó, és sima Techocol ragasztó
- keményebb kartonlap

1.
A kartonlapra egymás mellé ragasztjuk a poháralátéteket háromszög alakban. Ha zavar a kilátszó kartonlap, akkor, ha már megszáradt a ragasztás, körülvágjuk.

2.
A gyertyatartókat, és a megfordítva a mécsestartót elhelyezzük a poháralátéteken úgy, hogy szépen mutassanak egymás mellett, majd leragasztjuk mindet. Itt vagy a kétoldalú ragasztót, vagy a pillanatragasztót használjuk.

3.
A megmaradt zöld részekre a drótszélű szalagból masnikat hajtogatunk, és felragasztjuk.

4.
Belehelyezzük a gyertyákat és a mécsest a tartókba, és esetleg a gyertyát is díszítjük szalaggal.

Végeredmény:


Tipp:
Saját Adventi "koszorút" készíthetünk, ha 4 mécsestartót, vagy 4 gyertyatartót használunk.

Vasalható matrica papír (transzfer papír) hatalma

A mesehősök nagyon aranyosak, és minden kisgyereknek megvan a saját álma, vágya. Ezek nem mindig az olcsó kategóriába tartoznak, de a kicsiket nem is az érdekli, hogy eredetiek legyenek, legalábbis nem a márkát illetően. Szóval, házilag is könnyen megoldható.

1. Tehát nincs más dolgunk, minthogy beszerezzünk egy csomag nyomtatható transzfer papírt (vasalható matrica papír). Aki nem fél az internetes vásárlástól, az egyik legnagyobb külföldi,  internetes, aukciós piactéren, egyenese Kínából is meg tudja rendelni, nekem eddig nem volt vele gond. Arra figyeljünk, hogy a világos, és sötét ruhákra más-más papírt kell használni!

2. Kiválasztjuk gyermekünk kedvenc mesehőseit (nevet is tudunk vasalni, csak ne felejtsük el megfordítani a betűket (MS Paint program)), elhelyezzük egy Word dokumentumban úgy, hogy a legkevesebb helyet hagyjuk fehéren, mert ezeket sajnos már nem tudjuk újra hasznosítani.

3. Színes nyomtatóval rányomtatjuk a transzferpapírra, és a mintákat kb. fél cm szegélyt hagyva, kivágjuk.

4. Előkészítjük a vasalót, bemelegítjük, és a kiválasztott ruhákra felvasaljuk.

Íme néhány ötlet:

Melegítőfelsők




Pizsamák



Pólók



Még egy pizsi


Bugyik, leggins-ek


És... egy tornacipő is áldozatul esett... :)



Tipp1:
Ugyanezzel a technikával nem csak új ruhákat, hanem falra tehető képeket is készíthetünk. Erről nincs fénykép (az személyesebb:)), de a technika ugyanaz, azzal a különbséggel, hogy a kiválasztott képet nyomtatjuk a transzferpapírra, kivágjuk, és egy vászonanyagra felvasaljuk. Veszünk, vagy készítünk egy vakkeretet, és utána már csak az anyagot szögeljük rá. Ha van olyan programunk a gépen, ami a fényképeket "festménnyé" alakítja, akkor az alkotásnak már csak a fantáziánk szabhat határt.

Tipp2:
Ha van olyan gyerekrajz, ami kimondottan a szívünkhöz nőtt, beszkenneljük, és az előző "tipp"-ben bemutatott módon képet varázsolhatunk belőle! :))

Tipp3:
Sajnos előfordulhat, hogy ha ruhára vasalunk, a transzferpapír nem megfelelő minőségű, és a mosásnál felrepedezik, vagy éppen fakul. Természetesen a legdrágább a legjobb minőségű, de még így is megéri, ha így varázsolunk.
Én a mosásnál kifordítottam a ruhát, vagy csak kézzel mostam ki.

Üzenőfal sk.

Egészen addig, amíg meg nem untam, hogy szanaszét hevertek a levelek, csekkek, és a kulcsok,csak folyton mérgelődtem. Egy idő után betelt a pohár, és akcióba léptem! :)

1. Első lépésben elment a kék-sárga-svéd áruházba, és vettem egy óriási parafatáblát, poháralátáteket, egy mágneses csíkot, egyszerű konyhai törlőkendőket, üdvözlőkártyákat, és dekor tűzőket (én így nevezem azokat a kis dekorfejes tűzőket, amivel a parafatáblára fel lehet tűzni az üzeneteket)

2. Elővettem egy tubus sima ragasztót (ezt használtuk anno technika órán) és már jöttek is az ötletek. A konyhai törlőkendők színben sokkal jobban megfeleltek a célnak, és anyag helyett használtam.

Íme 2 variáció (munka közben rájöttem, hogy ajándékozni is lehet):




Így került minden a helyére, és röpke fél év alatt már a család is megszokta, hogy ide teszi azt, amit ide kell! :)))

A legegyszerűbb és nagyon kedves ajándék egy 3 évestől (némi segítséggel)

Kislányom három éves volt, amikor ebben az egyszerű, de nagyon kedves ajándék elkészítésében segédkezett Karácsonykor.

1. Vettünk egyszerű mécsestartókat (de az ötletnek megfelel régi bébiételes üveg is).
2. Átlátszó fóliára rajzoltam virágokat, szivecskéket, fenyőfákat, csillagokat, gyertyákat üvegfestékkel. (nagyobb gyerekeknél hagyhatjuk, hogy Ők rajzolgassanak), majd segített kiszínezni.
3. Amikor megszáradtak Ő maga ragasztotta fel a mécsestartókra úgy, ahogy szerette volna. (ha a bébiételes üveget választjuk, akkor az üveg csavaros szélére kétoldalú ragasztóval egy szalagot és masnit is felragaszthatunk)

Íme az eredmény:

Kis mécsesekkel egyedi hangulatot varázsoltak az ünnepi asztalra. :)



Ugyanezzel a módszerrel vázát is készítettünk. :)

Még mindig az üvegmatrica.... :))

Ha felnőttet, vagy nagyobb gyereket szeretnénk megajándékozni egyedi ajándékkal, vagy csak egyszerűen fel szeretnénk dobni lakásunkat, szintén bevethetjük egyre jobban fejlődő üvegfestő technikánkat... :)))

1.
Kiválasztunk egy szép képkeretet, majd az itt már említett módon elkészítjük.
2.
Az elkészítéshez szükséges anyagok is ugyanazok, csak a végeredmény egy kicsit más. :)



Játéktartó doboz kicsit másképpen :)

A Kislányom az elmúlt két évben már szervesen ki szerette volna venni a részét az ajándékkészítésekben, így kénytelen voltam olyat is kitalálni, amiben segíthet. Az unokatestvérének egy játéktartó dobozt találtunk ki, és mivel akkor a pónik bűvöletében élt, Őket hívtuk segítségül.

Hozzávalók:
Műanyag doboz tetővel
Képek, amiket szeretnénk átrajzolni
Üvegfestékek, ecsetek
Fólia, vagy irattartó "bugyi"

1. Első lépésben vettünk egy egyszerű, és egyszínű műanyagdobozt, tetővel.
2. Együtt kiválasztottuk a megrajzolandó figurákat. Kinyomtattuk, majd utána az irattartó "bugyiba" betettük, és szépen átrajzoltam.
3. A színezésnél, főleg a nagyobb részeknél már a Kislányom is tudott segíteni.
4. Amikor megszáradtak a rajzocskák, levettük a műanyagról, és "felragasztottuk" a dobozra.

 5. Miközben a többi rajz száradt, azokat, amiket közvetlenül a dobozra rajzoltunk elkészíthetjük. Utána a fentmaradó helyeket tetszőlegesen díszítjük, és egy egyedi darabot kaphatunk megint. :)



Névre szóló egyedi képecske a falra, vagy a gyerekszoba ajtajára

A gyerekszobát mindig egyedivé tudjuk tenni azokkal a tárgyakkal, amit mi saját magunk készítünk. A következőkben egy ilyen, üvegfestéssel könnyedén elkészíthető képet mutatok be, amit a szobában, vagy akár az ajtóra is kitehetünk jelezve kinek is a birodalma.

1 . Hozzávalók:

- Veszünk egy képkeretet (szépet és olcsót lehet kapni a "svéd nagyáruházban":)).
- Kiválasztjuk, és kinyomtatjuk, vagy újságból kivágjuk a megrajzolandó képet.
- Előkészítjük a színekben megfelelő üvegfestékeket.
Ezeken kívül szükség van fogpiszkálóra, ecsetre, és egy kis rongydarabra.

2.
A képkeretet szétszedjük, és a műanyag, vagy üveg felületet a munkafelületre teszük. Alá helyezzük, és elrendezzük azt a képet, amit szeretnénk üvegfestékkel megrajzolni. A külső kontúrokat feketével (lehet más színű is, de az a jó a kontúrra, amire rá van írva, hogy "liner") szépen átrajzoljuk (én a nehezebben hozzáférhető részeknél, illetve ahol vékonyabb vonal kell, fogpiszkálót szoktam használni, a festékbe belemártom, és azzal húzom meg a vonalat). Ha készen van, hagyjuk megszáradni, majd szépen kifestjük. A nagyobb részek festésénél praktikus lehet az ecset, a kisebbeknél ismételten a fogpiszkáló használata.

3.
Ha készen van a festés, és megszáradt, a képkeretbe helyezzük vissza úgy, hogy a festett rész van kifelé.



4.
Ezután már a fantáziánkra van bízva, hogy a kép többi részét hogyan díszítjük ki. Bármilyen betűtípussal felírhatjuk a gyerkőc nevét (ha ezt választjuk, akkor addig ne tegyük vissza a képet a helyére, hiszen ezeket is át kell rajzolni), illetve saját kézírásunkat is felvillanthatjuk. :)

Végül szépen kiszínezzük, és díszítjük ízlésünknek megfelelően. Kisfiúknak kisfiúsat, ugyanígy. :)




Tipp1.:
Érdekes, szép és egyedi ajándék lehet, ha szülinapra hívtak minket.

Tipp2.:
Ha gyermekünk stílust vált (nálunk a Hercegnőket felváltotta a Hello Kitty), akkor az üvegmatricát egyszerűen "lehúzzuk" a helyéről, és az előzőek alapján az új favoritot teszük a helyére.

Ez volt:

Ez lett (csak a Hercegnők és a dátum változott, ugyanaz a kép):